SOBOTNIE MANIFESTACJE

Z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się warszawiacy w najbliższą sobotę ze względu na zaplanowane przemarsze i manifestacje. W Warszawie zaplanowane są dwie manifestacje. Demonstrować będą antyszczepionkowcy oraz grupy zgromadzone z tzw. Strajkiem Przedsiębiorców, na czele którego pójdzie kandydat na Prezydenta RP Paweł Tanajno.

Antyszczepionkowcy 

O godzinie 12.00 z Placu Zamkowego wystartuje ogólnokrajowy protest antyszczepionkowców z liderką ruchu - Justyną Sochą na czele. Swoją obecność potwierdzili - piosenkarz Ivan Komarenko, który uważa, ze pandemia to globalne oszustwo, oraz prawicowy dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski. Być może na manifestacji pojawi się sama Edyta Górniak. 

Manifestanci przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście,Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie. Protest ma zakończyć się o godzinie 16. 

Marsz Zwycięstwa Przedsiębiorców 

Kolejna manifestacja – Marsz Zwycięstwa Przedsiębiorców ruszy z Placu zamkowego o godzinie 15.00, a jej uczestnicy przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Bagatela, Marszałkowska, Nowogrodzka, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie na pl. Defilad. 

Koniec zgromadzenia zaplanowano na godzinę 21.00. Jak mówi jeden z liderów protestu – Michał Wojciechowski zgromadzenie jest całkowicie legalne,a przedsiębiorcy chcą dokończyć brutalnie przerwany przez policję protest z dnia 16 maja. 

W związku z manifestacjami kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwaje pojedzie objazdami. Szczegółowe informacje o zmianach tras dostępne są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. 

Magdalena Kuc

5 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352995