ZAMKNIĘTY PLAC PIŁSUDSKIEGO

Dziś kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Tuż po godz. 9 wyruszyła w stronę Pomnika Smoleńskiego kolumna grubo ponad  stu osób na czele z prezesem Kaczyńskim.  

Przez znaczne siły policyjne zostały zablokowane całe okolice placu Piłsudskiego. Nie można było nawet przejść ulicami przylegającymi do placu. Ludzie idący do pracy byli zawracani i nakazywano im przejścia kwartałami okolicznymi. Zmienione zostały trasy autobusów, które również nie mogły wjeżdżać na ul. Królewską na wysokości placu Piłsudskiego. Na plac przyjechało kilka limuzyn rządowych. 

Z oddali mogliśmy oglądać transmisje prowadzoną przez Wolne Media. Transmisja prowadzona została z ulicy Małachowskiego z ponad dwuszeregowego kordonu policyjnego.  

Po zakończeniu jeszcze przez kilka minut zablokowane były okolice placu. Policjanci zatrzymali przedstawicieli mediów i kilkoro demonstrantów. Po uroczystości odbyło się złożenie wieńca przez człowieka, który od wielu miesięcy w każdą miesięcznicę składa na pomniku wieniec. 

- Nie wpuszczano mnie po raz pierwszy od 10 lat - mówi zwolennik obozu rządzącego, który przyszedł na demonstrację - opozycja dochodzi do władzy. 

Kolejny, raz w kolejną miesięcznicę katastrofy zablokowany jest dla zwykłych ludzi. Tomasz Chodorski

10 czerwca 2020 roku
Fot: dzięki wolne-media.pl
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352873