WARSZAWA PRZYJAZNA BIZNESOWI

Według rankingu Emerging Europe 2020, przygotowywanego rokrocznie przez wpływowy portal o tej samej nazwie, Warszawa znalazła się na zaszczytnym trzecim miejscu w kategorii „najbardziej przyjazne miasto dla biznesu” za Budapesztem i Pragą, zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w kategorii „łączność i infrastruktura”. 

– Dobre lokaty Warszawy w tego typu biznesowych zestawieniach to między innymi efekt doskonałego wykorzystania środków unijnych, rozwoju infrastruktury i rewitalizacji, również w formule PPP – podsumował wynik rankingu Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, dodając, że stolica to miasto otwarte i przyjazne, a jego mieszkańcy, to bardzo dobrzy pracownicy. Dlatego Warszawa jest liderem wśród miast, które cieszą się największym zainteresowaniem biznesu.

Ranking portalu Emerging Europe tworzą światowi eksperci oraz doradcy z obszarów, takich jak lokalizacja biznesu i bezpośrednie inwestycje zagraniczne. Oceniają oni 75 miast z Europy środkowo-wschodniej, południowo – wschodniej, oraz z Zakaukazia pod kątem stworzenia przyjaznego środowisku biznesowemu klimatu. Warunek – muszą być stolicami lub mieć liczbę mieszkańców większą niż 200.000. 

Magdalena Kuc 

6 lipca 2020 roku 
Fot. sabi.sabinachyla
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352860