BRAIN EMBASSY – OGRANICZA CIĘ WYOBRAŹNIA

W Mordorze powstała nietypowa dla tej części miasta konstrukcja – plenerowy amfiteatr. Wybudowany na planie koła ma ukośny, częściowo przeszklony dach i może pomieścić 140 osób. 

Za projekt odpowiada poznańska pracownia mode:lina, która w 2019 roku otrzymała nagrodę Best Office Awards, za Brain Embassy — najlepiej zaprojektowane biuro na świecie. 

Budowla mieści się przy ulicy Konstruktorskiej 11, przy budynku Brain Embassy, który oferuje przestrzeń do pracy kreatywnej i ma za zadanie integrować lokalną społeczność. 
- Pomysł na realizowany przed budynkiem Adgar BIT amfiteatr powstał w duchu placemakingu (czyli koncepcji, która zakłada projektowanie przestrzeni miejskiej, która w jak największym stopniu odpowiada na potrzeby mieszkających w jej orbicie autochtonów) - chcielibyśmy, aby stał się nowym symbolem zmieniającej się dzielnicy i angażował nie tylko okolicznych mieszkańców i pracowników, ale również osoby z całej stolicy. […] czekamy również na propozycje mieszkańców i osób pracujących w pobliżu — zależy nam, by stworzyć przyjazne miejsce, w którym warszawiacy będą spędzać czas wolny - powiedziała Monika Kaczmarek, Dyrektor Zarządzająca Brain Embassy. 

Architekci z mode:lina tak zaprojektowali budynek, by jego część została zlokalizowana pod ziemią, dzięki czemu dach amfiteatru można było obsadzić zielenią i stworzyć przyjazną zieloną wyspę. Scena obiektu ma powierzchnię 40 m2 i została wyposażona w sprzęt najnowszej technologii, który umożliwia sterowanie dźwiękiem zarówno z poziomu reżysera, jak i systemu BMS, który umożliwia zdalne zarządzanie obiektem. Plac wokół budowli został wyposażony w nawierzchnię, która swoim wyglądem ma przypominać nawierzchnię jednej z najbardziej tętniących życiem ulic Tel Avivu – Yigal Alon Street, niedaleko której mieści się kolejny budynek Brain Embassy. 

Magdalena Kuc 

1 października 2020 roku   
Fot. Witktor Dutczak
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352949