RUCH WYKONAŁ RUCH W PRZÓD

Pierwszy bezzałogowy kiosk Ruchu powstał w Warszawie. Kiosk czynny jest całodobowo, za towary płacimy bezgotówkowo. 

Kiosk znajduje się na Placu Unii Lubelskiej. Jego oferta obejmuje 175 produktów, również z branży spożywczej, m.in. gotowe dania np. pierogi. Budka została wyposażona w automat do parzenia kawy oraz automat z płynem dezynfekującym. 

W kiosku nie kupimy papierosów, ze względu na obowiązek weryfikacji wieku kupującego, oraz prasy, choć, jak przyznaje Tomasz Iwanicki, Kierownik Działu Utrzymania i Rozwoju Sieci RUCH S.A, obecnie prowadzone są prace nad rozwiązaniami, które umożliwiłoby sprzedaż gazet. Może się jednak okazać, że rozwiązanie nie jest wcale konieczne, ze względu na spadek zainteresowania tym przekazem informacji. 

W Polsce rynek automatów vendingowych nie jest zbyt dobrze rozwinięty. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały, że jeden tego typu automat przypada na 548 Polaków. Dla porównania w Japonii, która ma jedną z najlepiej rozwiniętych sieci vendingowych na świecie, na 23 mieszkańców przypada jeden automat. Te same badania pokazały, że aż 59% mieszkańców naszego kraju dokonuje zakupów w tego typu maszynach raz w miesiącu lub częściej, a 1/4 raz w tygodniu. Najchętniej kupujemy: ciepłe napoje, słone przekąski, batoniki. Oznacza to, że rynek ma potencjał i należy w niego inwestować. 

Magdalena Kuc 

2 października 2020 roku
Fot. Piotr Siry
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352765