POWĄZKI ZAMKNIĘTE – KWESTA TYLKO WIRTUALNA 

Jak poinformował dziś przed godz. 16. Premier, w związku z dramatycznym wzrostem zachorowań, rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada włącznie. 

Zapowiadania przez Komitet Opieki nad Starymi Powązkami coroczna kwesta na rzecz Cmentarza przechodzi do świata wirtualnego. 

Wpłaty będzie można dokonywać przelewając określone sumy na konto Komitetu. 1 listopada Komitet ma uruchomić możliwość łatwego przelewu pieniędzy przez internet. Datki można również przekazywać za pomocą portalu: zrzutka.pl, gdzie od 4 dni miłośnicy Starych Powązek mogą wpłacać wybrane przez siebie sumy na rzecz odrestaurowania zabytkowych nagrobków. 

„Niestety, ale kolejna 46. kwesta na Starych Powązkach odbędzie się w szczególnych warunkach. (…) Pomimo zakazów Stanu Wojennego, śnieżyc, ulew i wichur, poczynając od 1975 roku, wszystkie kwesty się odbyły. Rezultaty były lepsze lub gorsze, ale pozwalały nam na nieprzerwanie trwające od prawie pół wieku ratowanie zabytków Powązkowskich. (…) Nie zawiedźcie nas państwo także w tym roku” - czytamy na profilu Komitetu w mediach społecznościowych. 

Najprostrzym sposobem wpłaty na rzecz ratowania Powązek jest w tym roku wpłata na stronie: zrzutka.pl/powazki.
Bardzo zachęcamy do wpłaty na szczytny cel.

Magdalena Kuc 

30 listopada 2020 roku

Fot. Franciszek Trynka
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352802