MARSZ ZWYCIĘSTAWA - STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

Z Placu Zamkowego ruszył dziś o godzinie 15 kolejny protest Strajku przedsiębiorców. Na czele protstu idzie Paweł Tanajno, kandydat na Prezydenta RP, będący twarzą protestów spod znaku Strajku Przedsiębiorców, jest również drugi lider Strajku Przedsiębiorców .

To kolejny marsz Strajk Przedsiębiorców, który jest organizaowny pod hasłami wolnościowymi i który zapowiedziany jest jako marsz pokojowy. Organizatorzy namawiali, aby przyjść całymi rodzinami. Na czele pochodu idzie Paweł Tanajno z żoną i dwójką synów. Tym razem wśród przedsiębiorców nie ma rolników z Agrounii. 

Marsz ruszył Krakowskim Przedmieście, na chwilę zatrzymujac się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie Tanajno wygłosił krótka mowę.

Kolejnym celem demonstrantów była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, gdzie m.in. wspomniana została trudna sytuacja branży turystycznej. Rząd został wezwany do otwarcia granic i przypomnienie, że swoje granice otworzyły największe gniazda epidemii w Europie: Hiszpania i Włochy. Po wygłoszeniu przemówienia przeciw rządowi demonstrancji ruszyli w stronę Marszałkowskiej i dalej na Nowogrodzką - pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. 
- Idziemy po ciebie Jarosławie Kaczyński - grzmią przedsiębiorcy.

Marsz przeszedł Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, ul. Bagatela, Marszałkowską i doszedł na ul. Nowogrodzka. Rozwiązny został przed godz. 18 przed siedzibą PiS. 

Policja cały czas eskortowała marsz, nie było jednak żadnych incydentów związanych z wyłapywaniem i prześladowaniem demonstrujących jak miało to miejsce na poprzednich marszach. 

Tomasz Chodorski 

6 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352889