POLICJA IGNORUJE IMMUNITET POSELSKI

Przed komisariatem na ul.  Nowolipki 2 zebrała się grupa demonstrantów. Demonstranci sprzeciwiają się zatrzymaniu aktywistki oraz protestują przeciwko przemocy używanej przez policje. Policja użyła siły. Wśród demonstrantów była pani poseł. Policja lekceważy immunitet. 

Protest dotyczy sprawy aresztowania aktywistów podejrzewanych o "włamanie do bilbordów" i powieszenia w nich głośnego plakatu "Ewangelia wg Łukasza”.  Aktywiści zostali zatrzymani dzisiaj w godzinach nocnych i przewieziona do Policyjnej Izby Zatrzymań przy ul. Dzielnej.  

W nocy przeprowadzono również przeszukania mieszkania zatrzymanych. Policjanci nie mieli nakazu prokuratorskiego, a przeszukanie zostało dokonane na tzw. ,,blachę". Policja zrobiła totalny bałagan w całym mieszkaniu i w piwnicach. Aktywiści zostali zatrzymani, zarekwirowane też nośniki informacji. Aktywistów wyprowadzono z domu w kajdankach i przewieziona na komendę. 

W proteście przed komisariatem wzięło udział kilkudziesięciu protestujących. Zwiezionych zostało również co najmniej kilkudziesięciu policjantów, którzy przystąpili do spisywania zebranych. W międzyczasie osoby zatrzymane zostały zwolnione z aresztu, jednakże w dalszym ciągu prowadzono spisywanie zebranych, którzy zostali otoczeni kordonem policjantów. 

Wśród otoczonych kordonem znajdowała się posłanka, której nie chciano wypuścić mimo pokazywania przez nią immunitetu parlamentarnego. Policja zignorowała immunitet poselski posłanki, która chciała jechać z zatrzymaną kobieta, która miała złamaną rękę. 

Tomasz Chodorski

10 czerwca 2020 roku
.
Copyright ©2020 Warszawa Express, All Rights Reserved.
Przygotowanie strony: Sławomir Chodorski
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Liczba odwiedzin: 352841